(021) 88102398 info@sepantaglass.com

اطلاعاتی در مورد پارتیشن شیشه ای

اطلاعاتی در مورد پارتیشن شیشه ای

در طی سال های اخیر اجرای پارتیشن شیشه ای در محیط های مسکونی، تجاری و به خصوص اداری با سرعت زیادی در حال افزایش است و محبوبیت آن هم افزایش زیادی پیدا کرده است.

پارتیشن شیشه ای چیست؟

اگر به فکر طراحی محیط ساختمانیِ خود به شکلی کاملاً کاربردی و در عین حال کاملاً نوین و زیبا هستید، اجرای پارتیشن شیشه ای پیشنهاد ما به شما است. اجرای پارتیشن شیشه ای ترکیبی کامل و بی نظیر از زیبایی و کارآیی است. پارتیشن شیشه ای پنل هایی هستند که نقش دیوارهای غیر حمال را ایفا می کنند. این دیوارهای شیشه ای از کف زمین تا سقف ادامه دارند. در طی سال های اخیر اجرای پارتیشن شیشه ای در محیط های مسکونی، تجاری و به خصوص اداری با سرعت زیادی در حال افزایش است و محبوبیت آن هم افزایش زیادی پیدا کرده است.

چرا اجرای پارتیشن شیشه ای انتخابی مناسب است؟

اجرای پارتیشن شیشه ای مزایای زیادی را برای کسانی که قصد به روز کردن محیط زندگی و یا کاری خود دارند به همراه می آورد. مزایای متعددی را برای اجرای پارتیشن شیشه ای می توان برشمرد. برای مثال، اجرای پارتیشن شیشه ای هزینة کمتری از ساخت دیوارهای سنتی دارد و فضای کمتری را نیز اشغال می کنند. علاوه بر این، با اجرای پارتیشن شیشه ای دیگر نیازی نیست تا نگران کمبود نور فضا و اضافه کردن لامپ های اضافه باشید. چراکه شیشه نور را به راحتی از خود عبور می دهد و کل فضا روشن باقی خواهد ماند. مزیت دیگر اجرای پارتیشن شیشه ای، انعطاف بیشتر کاربری آن است. با ساخت دیوارهای قدیمی، این دیوار برای همیشه باید در آنجا بماند، ولی پارتیشین شیشه ای را به راحتی می توان جابجا کرد. بنابراین، نه تنها می توانید پارتیشن را به صورت کلی حذف کنید، بلکه به راحتی می توانید آن را جابجا کرده و اندازة فضاهای ایجاد شده را تغییر دهید. مزیت عمده دیگر اجرای پارتیشن شیشه ای در محیط های کاری و اداری است. در این محیط ها اگر قصد دارید فاصله بین کارکنان را کمتر کنید و ارتباط بین آن ها را آسان تر بسازید، استفاده از پارتیشن شیشه ای کمک زیادی به شما خواهد کرد و مرزهای ایجاد شده توسط دیوارهای سنتی را از بین خواهد برد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این پارتیشن ها را به خوبی می توان عایق بندی کرد تا صداهای اضافی به آن وارد و یا از آن خارج نشود.

با تمام این توضیحات، مهم ترین مزایای اجرای پارتیشن شیشه ای را همانطور که بیان شد، بهره بردن از قابلیت تنظیم و انعطاف پذیری در اجرای آن می توان دانست. با استفاده از پارتیشن شیشه ای به راحتی می توانید محیط را به بخش های کوچک تری تقسیم کنید.مدل های مختلف اجرای پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای با چهارچوب آلومینیوم:

اگر قصد دارید که چهارچوب کامل و محکمی داشته باشید، بهترین گزینه آلومینیوم است. این فلز انتخابی محکم و مطمئن است که استفاده از آن در کنار شیشه مزایای مختلفی به همراه دارد. یکی از مهم ترین آن ها، جلوگیری از اصطکاک و خرده شدن شیشه است. برای اجرای پارتیشن شیشه ای همراه با چهارچوب آلومینیومی، در ابتدا چهارچوب نصب می شود. سپس شیشه در داخل این چهارچوب قرار می گیرد و از چسب و یا بست های مخصوصی برای محکم نگاه داشتن شیشه روی چهارچوب استفاده می شود. برای انتخاب شیشه مورد استفاده نیز گزینه های مختلفی را پیش رو خواهید داشت. در صورت تمایل می توانید از شیشه های گرما دیده استفاده کنید که تحمل و استحکام بالاتری دارند. شیشه های گرمادیده این مزیت را دارند که در صورت بروز حادثه احتمالی و شکستن پارتیشن شیشه ای، خرده های شیشه ها تیز و برنده نخواهند بود. علاوه بر این، می توانید از شیشه های صاف، مات و یا حتی رنگی استفاده کنید.

پارتیشن تماماً شیشه ای:

: اگر نمای ظاهری برای شما اهمیت بیشتری دارد. می توانید از مدل های تماماً شیشه ای استفاده کنید. اجرای پارتیشن شیشه ای بدون چهارچوب آلومینیومی محیطی روشن تر و دلبازتر برای شما به ارمغان می آورد. با این حال، در مدل های تماماً شیشه ای نیز کمی آلومینیوم به کار می رود. در واقع، در این مدل ها نیز از چهارچوب آلومینیومی استفاده می شود، ولی حجم استفاده از این فلز بسیار کمتر است. استفاده از چهارچوب آلومینیومی به خاطر محکم بودن اتصال شیشه به دیواره ها و سقف و مسائل امنیتی است. در این مدل نیز از شیشه های گرما دیده استفاده می شود، چراکه امنیت بالاتری دارند.

منبع1

منبع2

منبع3