(021) 88102398 info@sepantaglass.com

قیمت شیشه لمینت

اغلب زمانی که درباره‌ی امنیت محل زندگی و کار نگرانی‌هایی وجود دارد و امکان بروز خطراتی مانند سرقت زیاد است، معمولا از شیشه لمینت برای پنجره‌ها استفاده می‌شود. شیشه لمینت از دو لایه شیشه و یک لایه‌ی داخلی که معمولا با پلی وینیل بوتیرل ساخته می‌شود، تشکیل شده است. این نوع شیشه نسبت به شیشه‎های معمولی مزیت‌های بیش‌تری دارد، به همین دلیل قیمت شیشه لمینت گران‌تر است. برای مثال زمانی که شیشه لمینت می‌شکند، به جای این‌که شیشه‌ها در سطح خانه پخش شوند، لایه‌ی داخلی باعث می‌شود یک اثر تارعنکبوتی روی شیشه ایجاد شود و درنتیجه امکان صدمه دیدن افراد نزدیک به شیشه کم‌تر می‌شود.

آنچه در این مقاله خواهید خواند


چرا قیمت شیشه لمینت گران‎تر است؟

چرا قیمت شیشه لمینت گران‎تر است؟

قیمت شیشه لمینت به علت داشتن مزیت‌های زیاد نسبت به شیشه‌های دیگر، گران‌تر است. ولی منافعی که این شیشهها به همراه دارند، قیمت زیاد آن‌ها را جبران می‌کند. برای مثال کسانی که تمایل دارند برای خانه‎ی خود سیستم امنیتی قوی به‌کار ببرند، معمولا برای ارتقاء امنیت منزل از شیشه چندلایه استفاده میکنند. شیشه لمینت به عنوان شیشه‌ی ایمن شناخته می‌شود و دست سارقان را از پنجره‌ی خانه‌ی شما کوتاه می‌کند. چون شکستن شیشه‌ی چندلایه سخت است، معمولا علاقه‌مندان به سیستم پیشرفته‌ی امنیتی از این شیشه‌ها استفاده می‌کنند. البته برای شیشه لمینت مانند هر وسیله‌ی امنیتی دیگری، مزایا و معایبی وجود دارد. قبل از خرید شیشه‌ی چندلایه دانستن این مزایا و محدودیت‌ها مفید است، زیرا به خاطر قیمت شیشه لمینت ممکن است بعد از نصب، تعویض و جایگزینی آن‌ها به سختی امکان‌پذیر باشد.

مزایا

• ایجاد امنیت: مهم‌ترین دلیلی که افراد با وجود قیمت شیشه لمینت، تمایل دارند این شیشه را بخرند، حفظ امنیت است. شیشه چندلایه علاوه بر مقاومت بیش‌تری که نسبت به ضربه دارد، در صورت شکستن هم آسیبی به افراد وارد نمی‌کند.

• عایق صدا: با استفاده از شیشه‌های چندلایه، سروصدای کم‌تری از محیط بیرون وارد خانه می‌شود.

• حفاظت دربرابر آب و هوای نامساعد: در مناطقی که احتمال ایجاد طوفان و بارش تگرگ زیاد است، افراد معمولا حاضر به پرداخت مابه‌تفاوت قیمت شیشه لمینت با شیشه‌های معمولی می‌شوند، تا هم سروصدای کم‌تری در زمان بروز طوفان بشنوند و هم خطر شکستن شیشه ها را پایین‌تر بیاورند.

• ماندگاری بالا: شیشه‌های چندلایه عمر بیش‌تری دارند و نیاز نیست آن‌ها را به صورت مداوم تعویض کرد.معایب

• هزینه: شاید قیمت شیشه لمینت خیلی بین مردم مقبول نباشد، اما دلیل این قیمت زیاد، فرآیند تولید پیچیده‌ی شیشه‌های چندلایه است. چون فرآیند تولید این شیشه‌ها مراحل بیش‌تری دارد و از لایه‌های مواد بیش‌تری هم در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود، طبیعی است که قیمت شیشه لمینت زیادتر از سایر شیشه‌ها باشد. اگر به خاطر هزینه‌ی زیاد نمی‌توانید شیشه‌های خود را تعویض کنید، می‌توانید به مرور زمان این کار را انجام دهید.

• تولیدکننده‌های محدود: عدم وجود کارخانه‎‌های تولیدی متعدد نه تنها قیمت شیشه لمینت را بالا می‌برد، بلکه قدرت انتخاب مشتریان را نیز محدود می‌کند. همچنین ممکن است تا زمانی که سفارش آماده می‌شود، مشتری مجبور باشد چند هفته منتظر بماند. این موضوع ممکن است برای مشتریان چندان مطلوب به نظر نرسد.

قیمت شیشه لمینت چطور تعیین می‌شود؟

وقتی می‌خواهید برای مصارف مختلفی مانند ساخت در، پنجره و... از شیشه‌ی چندلایه استفاده کنید، با انوع گوناگونی از این شیشه‌ها روبرو خواهید شد. دانستن شکل، اندازه و رنگ شیشه‌ی موردنیازتان کمک زیادی به روند خرید شیشه می‌کند. از آنجایی که قیمت شیشه‌های لمینت با توجه به اندازه و شکل شیشه متفاوت است، باید ابتدا این نکات را معین کنید، تا از متوسط مبلغ موردنیاز برای خرید شیشه چندلایه اطلاع داشته باشید.

مراحل تعیین قیمت شیشه لمینت به شرح زیر است:

1- ابتدا باید شکل شیشه را انتخاب کنید

شیشه ممکن است به شکل‌های مختلفی از جمله مربعی، مستطیلی، دایره‌ای و حتی شکل‌های سفارشی باشد.2- ابعاد شیشه را معین کنید

باید اندازه‌های دقیق شیشه مثل طول، عرض، ارتفاع، اندازه‌ی لبه‌ی شیشه کاملا مشخص شود.

3- در این مرحله باید نوع شیشه را مشخص کنید

شیشه‌های لمینت در انواع مختلفی مثل شیشه‌های شفاف، شیشه مات سفید، شیشه مات مشکی، شیشه‌ی قرمز آتشین و... وجود دارند.

4- باید ضخامت لایه‌های شیشه را انتخاب کنید

این کار برای تعیین سختی و قدرت مقاومت شیشه‌ی موردنظر است.

5- در مرحله بعد باید ضخامت لبه‌های شیشه و شکل آن‌ها را انتخاب کنید

6- در آخر با توجه به تمام ویژگی‌هایی که از شیشه‌‎ی دلخواه خود ارائه داده‎‌اید، قیمت شیشه لمینت محاسبه شده و به شما اطلاع داده می‌شود.

البته موارد دیگری هم در قیمت شیشه لمینت تاثیر دارد. برای مثال اگر برای ساخت شیشه‌ی چندلایه از شیشه کریستال استفاده شود، قیمت آن بالاتر می‌رود. شیشه‌هایی که ابعادی بزرگ‌تر از 1.5 تا 2 داشته باشند نیز قیمت بیش‌تری دارند. قیمت این شیشه‌ها به لایه‌های به کار رفته در شیشه و PVB درون لایه‌ها هم بستگی دارد. علاوه بر هزینه‌های ساخت شیشه، در هنگام تخمین مبلغ موردنیاز خود باید هزینه‎ی حمل و نصب شیشه را هم در نظر بگیرید.

در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید

شیشه یکی از چندین عاملی است که باید برای ساخت یک پنجره به کار برود و هر کدام از این عوامل هزینه‌ی مربوط به خودشان را دارند. با این حال مهم‌ترین عامل در تعیین هزینه، شما هستید. نوع و مدل شیشه‌ای که انتخاب می‌کنید به نیازها و بودجهی در دسترس شما بستگی دارد. قبل از خرید ، ابتدا به چند مرکز فروش معتبر این شیشه‌ها مراجعه کنید و قیمت شیشه لمینت در مراکز مختلف را باهم مقایسه کنید. می‌توانید درباره‌ی قیمت شیشه لمینت مطلوب خود و همچنین ویژگی‌های شیشه‌ی موردنظرتان از فروشندگان محلی نیز مشاوره بگیرید. در این صورت آگاهی بیش‌تری پیدا می‌کنید و احتمال این‌که بیش از نیاز خود برای شیشه‌ها هزینه پرداخت کنید، کم‌تر می‌شود.

جمع بندی قیمت شیشه لمینت

قیمت نوع شیشه‌ای که برای پنجره‌ی خود انتخاب می‌کنید، به ویژگی‌های مختلفی بستگی دارد. هر کدام از شیشه‌ها درجه‌ی متفاوتی از ایمنی، صرفه‌‌جویی در انرژی و مقاومت را نشان می‌دهند. اگر انتخاب شما شیشه‌های لمینت است، باید قبل از خرید تمام مشخصه‌های موردنظر خود را به صورت دقیق تعیین کنید. نکته‌ی مهم در قیمت شیشه لمینت ، انتخاب فروشنده‎ی مناسب است. کیفیت خوب شیشه‌های لمینت به مواد به کار رفته در ساخت آن‌ها بستگی دارد، پس این محصول را از کارخانه‎های معتبر خریداری کنید.98/5/7

تاریخ ایجاد:98/5/7

ثبت نظر