(021) 88102398 info@sepantaglass.com

قیمت شیشه سکوریت

در تعیین قیمت شیشه سکوریت عواملی مانند نوع شیشه (کریستال، کلییر، سوپر کلییر، فلوت و ...)، ضخامت شیشه (از 4 میلی متر تا 20 میلی متر)، نحوه سکوریت شدن شیشه (منظور نوع کوره‌ای است که شیشه خام در آن حرارت می‌بیند)، براق یا مات بودن شیشه سکوریت مؤثر می‌باشند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند


نکاتی درباره قیمت شیشه سکوریت

نکاتی درباره قیمت شیشه سکوریت

قیمت شیشه سکوریت

امروزه شیشه سکوریت یکی از پرکاربردترین عناصر در صنعت ساختمان سازی نسبت به دیگر انواع شیشه‌های موجود در بازار است. دلیل این امر میزان مقاومت و استحکام این شیشه در مقابل ضربه‌های احتمالی می‌باشد. همچنین این شیشه در صورت شکستن، هیچ گونه خطری برای افرادی که در محل حادثه حضور دارند، ندارد. چرا که برخلاف شیشه‌های معمولی که در صورت شکستن به تکه‌های بزرگ تقسیم شده و لبه‌های تیز و برنده دارند، شیشه‌های سکوریت به تکه‌های ریز با لبه‌های نرم تقسیم می‌شوند. یکی از مهمترین انواع شیشه ایمنی که در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد، شیشه‌های هوشمند هستند که در دسته شیشه سکوریت قرار میگیرند و از نسل جدیدتر آن محسوب میشوند. ما در این مقاله قصد داریم پس از معرفی آن به نکاتی درباره قیمت شیشه سکوریت بپردازیم.

شیشه معمولی طی یک عملیات حرارتی (دمای تقریبی 700 درجه سانتی گراد) و سپس دمیدن هوای سرد تبدیل به شیشه سکوریت می‌شود. شیشه سکوریت از نظر استحکام و مقاومت حدودا 5 برابر شیشه معمولی مقاومت و استحکام دارد. اما برخلاف شیشه‌های معمولی که به راحتی می‌شود آن را شکل داد و حتی برش زد، این قابلیت را بعد از عملیات سکوریت کردن ندارد. بلکه باید شیشه خام را ابتدا شکل داد و برش زد و سپس در فرایند حرارتی مذکور به شیشه سکوریت تبدیل کرد. ضخامت شیشه‌های سکوریت معمولا بین 3 میلی متر تا 20 میلی متر می‌باشد. بزرگترین اندازه شیشه سکوریت نیز ابعاد 3000 میلی متر در 5500 میلی متر می‌باشد. همچنین این شیشه‌ها می‌توانند گرمای 250 درجه سانتی گراد و سرمای 80 درجه سانتی گراد زیر صفر را تحمل کنند. شیشه‌های سکوریت در رنگ‌های سفید، سبز، آبی، دودی و برفی وجود دارند، اما رنگ سفید به دلیل شفافیت بهتری که دارد، رایج‌تر از دیگر رنگ‌ها است.

مراحل تولید شیشه سکوریت

• شیشه خام را داخل دستگاه‌ شستشو برده تا گرد و غبار آن زدوده شود.

• شیشه را به درون کوره‌های پیشرفته هوریزنتال می‌برند.

• در درون کوره، بسته به نوع کوره یا به وسیله المنت و یا دمیدن هوای گرم، شیشه را در دمای بالای 700 درجه سانتی گراد حرارت می‌دهند.

• شیشه درون کوره به وسیله سرامیک‌های مخصوص به جلو و عقب حرکت می‌کند تا هیچ گونه قوس و موجی نداشته باشد.

• سپس با دمیدن هوای سرد، که در دستگاه دیگری غیر از کوره اتفاق می‌افتد، دمای شیشه را به سرعت پایین می‌آورند تا به دمای معمولی برسد.

خنک کردن شیشه در چند ثانیه اتفاق می‌افتد. سرعت در خنک کردن شیشه باعث می‌شود که هوای درون شیشه کاملا تخلیه شود و مقاومت این شیشه نسبت به شیشه‌های معمولی افزایش تا 7 برابر را داشته باشد.ویژگیهای شیشه سکوریت

• در صورت شکستن شیشه سکوریت در یک مساحت 10 سانتی متری تکه‌های شکسته شده به بیش از 70 تکه تقسیم می‌شوند.

• بسته به نوع شیشه سکوریت، این شیشه می‌تواند دمای حدودا 250 سانتی گراد را تا 30 دقیقه تحمل کند.

• کمترین میزان اعوجاج نسبت به شیشه‌های معمولی را دارد.

• قابلیت تحمل فشار 40 کیلو گرم در مساحتی به اندازه 10 سانتی متر مربع

• ثابت بودن رنگ شیشه‌های سکوریت در طول زمان

میزان کیفیت شیشه سکوریت

• به نشان استاندارد ایران توجه کنید.

• زمانی که از روبرو به شیشه سکوریت نگاه می‌کنید،نباید متوجه اعوجاجی در شیشه شوید.

• در لبه‌های شیشه دیاموند براق به کار رفته باشد.

• در هنگام جا به جایی شیشه سکوریت نباید دچار لب پریدگی شده باشد.

• تاب موجود در شیشه سکوریت باید به اندازه استاندارد باشد و یا اصلا نباشد.

• در صورت شکستگی شیشه باید به تکه‌های ریزتری تقسیم شود.

مزایای نصب شیشه سکوریت

امروزه با توجه به افزایش روز افزون جمعیت و محدود بودن ذخایر انرژی فسیلی، سعی مهندسان معماری بر این است که در طراحی ساختمان‌ها، برج‌ها، آسمانخراش‌ها و ... گوشه چشمی به صرفه جویی در مصرف انرژی نیز داشته باشند. به همین دلیل است که شیشه‌های سکوریت بسیار توصیه می‌شود. این شیشه‌ها در صورتی که به درستی درزبندی و نصب شوند، عایق گرما و سرما می‌باشند. همچنین شیشه سکوریت عایق صدا نیز می‌باشد. نوع رفلکسی آن نیز که معمولا برای نمای خارجی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، نیز مانع خوبی برای جلوگیری از ورود اشعه مضر خورشید به درون ساختمان می‌باشد.قیمت شیشه سکوریت

در تعیین قیمت شیشه سکوریت عواملی مانند نوع شیشه (کریستال، کلییر، سوپر کلییر، فلوت و ...)، ضخامت شیشه (از 4 میلی متر تا 20 میلی متر)، نحوه سکوریت شدن شیشه (منظور نوع کوره‌ای است که شیشه خام در آن حرارت می‌بیند)، براق یا مات بودن شیشه سکوریت مؤثر می‌باشند. اما علاوه بر موارد ذکر شده، مواردی دیگری هم وجود دارد که بر قیمت شیشه سکوریت تأثیر می‌گذارد. از این موارد می‌توان به رنگی بودن شیشه( که بسته به نوع رنگ، قیمت شیشه سکوریت آن نیز متفاوت خواهد بود)، اندازه و سایز شیشه، منتظم بودن (مربع و یا مستطیل شکل بودن) و یا غیر منتظم بودن اشاره کرد. همچنین به دلیل اینکه نصب شیشه سکوریت نیاز به تخصص دارد و معمولا نصب آن توسط متخصصین شرکت‌های فروش این محصول انجام می‌شود، هزینه‌هایی مانند یراق آلات، هزینه حمل و نقل و نصب نیز به هزینه‌های کل قیمت شیشه سکوریت افزوده خواهد شد. هزینه نصب در قیمت شیشه سکوریت متناسب با زمان کار، نوع پروژه و متراژ تعیین می‌گردد. معمولا حداقل دستمزد برای نصب 20000تومان برای شیشه سکوریت 4 میلی متری و برای هر متر مربع می‌باشد. که این رقم نیز بسته به اندازه و ضخامت شیشه سکوریت تغییر می‌کند.

در پایان به این نکته باید اشاره کرد که اگر می‌خواهید دست به خرید شیشه سکوریت بزنید، ابتدا کمی اطلاعات درباره این نوع شیشه و مزایا و معایب آن کسب نمایید و سپس با مطالعه کاتالوگ‌های ارائه شده در وبسایت‌ کارخانه‌های تولید شیشه سکوریت و آشنایی با ملاک‌های کیفیت این شیشه‌ها، اقدام به خرید نمایید.

98/5/22

تاریخ ایجاد:98/5/22

ثبت نظر